Mikrohitel konstrukciók
Országos mikrohitel program
Kamattámogatott hitelkonstrukciók - Átmenetileg felfüggesztésre került
Futó programjaink
Tájékoztatás - a Mikrohitel kérelmek veszélyhelyzet alatti ügyintézéséről
Fizetési haladékot ad a mikrovállalkozásoknak az NMRVA
Segítünk Indítani!
„Álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése Észak-Magyarországon”
Nyitok tanulási központ
Nyílt Napok a régió nagyobb városaiban
Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program
GINOP Plusz-3.2.1-21
Interreg VI-A Magyarország-Szlovákia Kisprojekt Alap ünnepélyes nyitókonferencia
SKHU Interreg "Ami erősít-összeköt minket"
2023. február 09-én partnereink jelenlétében Ondrej Lunter megye elnökkel és Agócs Attila Fülek polgármesterével a határ menti gazdaságfejlesztés alapköveit raktuk le a városi iparcsarnoknak a Nógrád Megyei Önkormányzat és az NMRVA együttműködésével.
Vertikális Okosfarm Projekt
Fenntartható, kiszámítható és mégis olcsó gazdálkodás a köz- és a magánszféra példamutató együttműködésében
Háromoldalú együttműködési megállapodást írt alá a Freshland, a Közép-Magyarországi Agrárszakképzési Centrum, valamint a Nógrád Megyei Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány. A megállapodás célja egy fenntartható vertikális farm létrehozása, amely egyben képzési és szakmai gyakorlati helyként is működik majd. A jövőbemutató kezdeményezésnek köszönhetően egész évben kiváló és kedvező árú élelmiszer lesz biztosítható a lakosság, a helyi iskolák, óvodák és közintézmények számára is.
A szélsőséges időjárás, a túlnépesedés okozta növekvő élelmiszerigény, a termőföldek kimerülése, a művelésbe bevonható földterületek drasztikus csökkenése, a túl hosszú ellátási láncok, vagy az egész évben igényelt jó minőség és kiszámíthatóság mind-mind egyre nagyobb kihívások elé állítják az élelmiszer előállítókat. A vertikális farm gazdálkodás jelentheti a megoldást az egyre növekedő mezőgazdasági ellátási nehézségekre.
A vertikális farmokon beltéri, precíziós növénytermesztés zajlik, amely bárhol, akár a város közepén is telepíthető. Jelentős előnye a szabadföldi vagy üvegházas termesztéssel szemben, hogy a zárt térben való termesztésnek köszönhetően GMO-mentes, és vegyszermentesen is kórokozómentes, valamint az időjárástól teljesen független, ezért egész évben kiszámítható és garantálható mennyiséget és minőséget produkál. A termesztés alapvetően víz alapú, ugyanakkor a felhasznált víz 95%-át visszaforgatják, így a vízfelhasználása is töredéke a hagyományos módszerekhez képest.
Egy ilyen vertikális farmon alapuló éttermi egység létrehozását tűzte ki célul a Freshland. A cég által megálmodott farmon, amely egyben értékesítési helyszín is ráadásul megújuló energiaforrások fogják biztosítani a termeléshez és működéshez szükséges energiát. A beruházás 2023 első negyedévében kezdődik, és a tervek szerint 2023 második felében indulhat el az élelmiszerek termesztése.
A Freshland előremutató projektjében fantáziát látott a Közép-Magyarországi Agrárszakképzési Centrum, valamint a Nógrád Megyei Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (NMRVA) is. Ennek köszönhetően a jövő technológiája beépülhet a mezőgazdasági oktatási rendszerbe: az együttműködés keretében ugyanis az első gyakorlati központ a Közép-Magyarországi ASzC Lipthay Béla Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban valósul meg a szakképzéses oktatás számára, ahol egyrészt a jövőben szükséges szakembereket képzik majd, másrészt szakmai gyakorlati helyeket is biztosítanak a diákok számára.
A gesztor szervezet NMRVA részéről Varga Béla Csaba ügyvezető igazgató írta alá a megállapodást, akitől megtudtuk: „Az alapítvány fő céljai közé tartozik a megye gazdasági fejlődésének segítése, valamint a kis- és közepes vállalkozások életképességének növelése, ezért nagyon pozitívan fogadtuk a Freshland kezdeményezését.” Ádám Ákos, a Freshland operatív igazgatója elmondta: „A Freshlandnél folyamatosan problémát jelentett számunkra a megbízható minőségű, friss alapanyagok beszerzése. Egy jövőbemutató, fenntartható, és közösségi gondolkodásmódon alapuló megoldást kerestünk, és mertünk nagyot álmodni.” „A kezdeményezésnek köszönhetően a legkorszerűbb technológiára képezhetjük majd a diákjainkat, így világszinten is versenyképes tudást kaphatnak” – tette hozzá Filkor Lajos, a Közép-Magyarországi ASzC Lipthay Béla Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum igazgatója.
A kezdeményezés további újdonsága, hogy a termelés-feldolgozás-értékesítés egy helyen fog megtörténni, és a Freshland jelenleg is működő értékesítési rendszerében közvetlenül a fogyasztókhoz juthatnak majd el a frissen megtermesztett élelmiszerek – a farmtól az asztalig.
További információ:
A Freshlandről:
A Freshland története 2017-ben kezdődött, amikor egy lendületes magyar csapat azt a célt tűzte ki, hogy egy olyan étteremhálózatot hoz létre, ami egészséges, friss, tápanyaggazdag, finom és kiadós ételeket kínál vásárlói részére. Az ötlet megalkotásánál teljes mértékben a vásárlók igényeire hagyatkoztunk és igazodtunk a globális trendekhez. Büszkék vagyunk arra, hogy a fogyasztóink több mint 3 millió féle variációból válogathatják össze a számukra legmegfelelőbb, egészséges ételeket. A gazdasági környezet változásaival és kihívásai mentén folyamatosan alakítjuk cégünk struktúráját, rendszereit, de az eredeti küldetésünkhöz – a minőségi, friss alapanyagokhoz – bármilyen körülmények között ragaszkodunk.
Sajtómegjelenés: